A víz és higiéné hatásáról a nemzetközi Afrika napon
Május 25-én a nemzetközi Afrika nap alkalmából a Magyar Máltai Szeretetszolgálat a víz és higiéné fontosságáról értekezett a Szívemben Született Afrika Egyesület szakmai rendezvényén.
Május 25-én a nemzetközi Afrika nap alkalmából a Magyar Máltai Szeretetszolgálat a víz és higiéné fontosságáról értekezett a Szívemben Született Afrika Egyesület szakmai rendezvényén.
Az Afrikai Egységszervezet, mai nevén az Afrikai Unió hat évtizeddel ezelőtti megalakulásához kötődően május 25. Afrika napja, amikor a kontinens országairól, sokszínű kultúrájáról emlékeznek világszerte. Ennek apropóján a Szívemben Született Afrika Egyesület idén is egész napos szakmai, kulturális rendezvénnyel készült.
A délelőtt a kontinensen tevékenykedő civil szervezetek, szakmai szereplők számára nyújtott platformot a tapasztalataik megosztására, termékeny párbeszédre, a délután során pedig az Afrika iránt érdeklődők számára voltak változatos kulturális programok.
Az eseményt Azbej Tristan az üldözött keresztények megsegítéséért és a Hungary Helps Program megvalósításáért felelős államtitkár nyitotta meg, aki a Hungary Helps Ügynökségben az elmúlt egy évben bekövetkezett fontos változásokról számolt be, valamint bíztatta az Afrikában tevékenykedő civil szervezeteket az Ügynökséggel való nyitott párbeszédre, szorosabb szakmai együttműködésre. Nevesítette továbbá a Hungary Helps földrajzi és tematikus fókuszait: az Ügynökség elsősorban Nyugat, Közép- és Kelet-Afrika országaira fókuszálva humanitárius – fejlesztési – békeépítési projektek megvalósítását igyekszik elősegíteni, amik a humanitárius szükségletekre reagálnak, hozzájárulnak az emberek tartós jólétéhez, miközben támogatják a békés együttélést.
Ezt követően különböző témakörök mentén szakmai kerekasztal-beszélgetésekre került sor. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat az afrikai vízügyi és higiéniai helyzetet, valamint ennek életminőségre és közegészségügyre gyakorolt hatását tárgyaló kerekasztalon vett részt, aminek tagja volt még dr. Horváth Zoltán, a Pure Life Alapítvány kuratóriumának tagja, valamint dr. Farkas Ferenc Balázs infektológus rezidens, a Szívemben Született Afrika Egyesület egészségügyi programfelelőse.
A Szeretetszolgálat Kelet-Afrikában több mint egy évtizede van jelen nagyvárosi szegénytelepeken komplex vízügyi és higiéniás fejlesztésekkel, így a beszélgetés során mélyreható szakmai tapasztalatra támaszkodhatott. A szervezet jelenleg Afrika legnagyobb nyomornegyedében, Kiberában egy iskola fejlesztését végzi, aminek keretében kutat fúr, felújítja és kibővíti a vizesblokkokat, WC-ket, és higiéniával kapcsolatos képzéseket is szervez az iskola diákjai számára. A panelbeszélgetésen a víz hozzáférhetőségéről, annak közegészségügyi, közhigiénés hatásairól, fenntartható szanitációs fejlesztések mikéntjéről beszélgettek a szakemberek.
A rendezvényre látogatók a délelőtt során hallhattak előadást továbbá az afrikai oktatási helyzetről, Magyarország és Afrika oktatásügyi kapcsolatairól, valamint a nők helyzetéről Afrikában. A kerekasztal-beszélgetéseket követően a hallgatóság csoportos beszélgetés során reflektálhatott, vitathatta meg az elhangzottakat. A konferencia tehát vitális szakmai párbeszédnek biztosított termékeny táptalaj.
A Magyar Máltai Szeretetszoláglatnál hiszünk abban, hogy minden élet értékes és mindenkit megilletnek az emberhez méltó életfeltételek. Célunk ezért, hogy a legtávolabbi területeken élők segélykiáltását is meg-halljuk, fájdalmaikat a rendelkezésre álló eszközökkel enyhítsük. Elsősorban a Kárpát-medencében, Afriká-ban és a Közel-Keleten.
Kérjük, újságírói vagy más szakmai kérdés esetén forduljanak bizalommal a Szeretetszolgálat nemzetközi kapcsolatok vezetőjéhez a solymari.daniel@maltai.hu e-mail címen keresztül.
A Szeretetszolgálat nemzetközi munkájának éves beszámolóit a Tudástárban találják meg.
Ha munkánkkal egyetért és segíteni tudná programjainkat, az alábbi honlapon keresztül juttathatja el támogatását hozzánk.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület éves beszámolóit ezen az oldalon olvashatja
Az adatkezelésünkre vonatkozó információkat pedig itt ismerheti meg.
Országos központ
Nemzetközi kapcsolatok
1011. Budapest, Bem rakpart 28.
Tel.: +36-1-391-4700
Fax: +36-1-391-4728
E-mail: nemzetkozi@maltai.hu
Az oldalunkon sütiket (cookie) használunk, hogy a legjobb felhasználói élményt biztosítsuk Neked!
OKBővebb információkMore informationSegítség a legtávolabbi területeken is!