HÁTTÉR
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat közel-keleti aktivitásának hagyományosan fontos helyszíne a Palesztin Autonóm Területek, különösen az 1947-es és 1967-es események következtében létrejött menekülttáborok, amelyek a legrégebbi ilyen típusú táborok ma a világon.
A külső és belső menekültügyi válságok és más humanitárius katasztrófák mellett ezekre kevesebb figyelem jut, pedig az UNRWA (a közel-keleti palesztin menekültekkel foglalkozó ENSZ-szervezet) több mint ötmillió palesztin menekültről gondoskodik a térségben.
MIÉRT ITT SEGÍTÜNK?
A palesztin táborok olyan többgenerációs, hatvan-hetven éves menekülttáborok, ahol egy napjainkban született gyermeknek gyakran már a szülei, nagyszülei is ott éltek. Hogy ne jövő, kultúra és anyanyelv nélkül kelljen az ottani fiataloknak felnőniük, folyamatos támogatásra van szükségük.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Ramallah, Betlehem és az onnan közvetlenül elérhető települések térségében hosszú évek óta aktívan jelen van humanitárius és pszichoszociális programjaival, amelyeket elsősorban menekülteknek, belső menekülteknek (IDP-k) és általában a helyi rászoruló lakosságnak szerveznek.
PARTNEREINK
Programjaink megvalósítását segíti a helyi Caritas és a Vöröskereszt, az Apostoli Szentszék nunciatúrája, továbbá a közel-keleti püspöki konferencia.