HÁTTÉR
A Szeretetszolgálat minden lehetséges eszközzel segíti az erdélyi magyarság életét. Az utóbbi években ez elsősorban egészségügyi programok keretében történik és az erdélyi Máltai testvérszervezetünk kapacitásainak erősítésében ölt testet. E programunk átfogó célja a hátrányos, illetve halmozottan hátrányos helyzetű társadalmi csoportok (elsősorban romák) felzárkózásának elősegítése. A projekt a társadalmi felzárkózás terén szerzett jó gyakorlatok megosztásán, együttműködések megerősítésén, továbbá társadalmi-gazdasági problémák megoldásán keresztül igyekszik hozzájárulni a társadalmi egyenlőtlenségek felszámolásához a Kárpát-medencében, kiemelt fókusszal Erdélyben.
PROGRAMADATOK
IDŐTARTAM
2018 – 2020
TÁMOGATÓK
Állami Egészségügyi Ellátó Központ
PARTNEREK
Erdélyi Máltai Segélyszervezet
CÉLJAINK
Programunk közvetlen céljai között szerepel a Magyarországon és Kárpát-medencében a társadalmi felzárkóztatás területén létrehozott, bevezetett és kipróbált jó gyakorlatokkal kapcsolatos tudásmegosztás, illetve azok gyakorlatban történő kipróbálása, valamint speciális szolgáltatások nyújtása a leghátrányosabb helyzetű területeken, telepi környezetben élők számára, melyek segítségével a projekt hozzájárul ahhoz, hogy az ott élők hosszú távon esélyt kaphatnak egy magasabb életminőség elérésére. A projektnek köszönhetően olyan, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat által kidolgozott, sok helyen már alkalmazott „Jelenlét” típusú szemléleten alapuló speciális megközelítési mód alapján végzett szakmai munka és az ehhez kapcsolódó szolgáltatási elemek adaptálása valósul meg a programterületen és a térség magyarlakta településein, melyek reprodukálhatóak, átadhatóak és hosszú távon fenntarthatók a partner országok szociális ellátórendszerébe.
HOGYAN SEGÍTÜNK
Az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő a projekt keretén belül a Magyarországon megvalósítandó, határmenti területekre fókuszáló kutatási tudásbázist készít multidiszciplináris módszerekkel a Kárpát-medencében élő, hátrányos helyzetű személyek, kiemelten romák munkaerő-piaci helyzetének vizsgálatával. Társadalom- és szociálpolitikai szempontrendszerek alapján feltérképezi a célcsoport társadalmi felzárkózásának és társadalmi integrációjának lehetőségeit. A felmérések alapján szakmapolitikai ajánlások megfogalmazásával segíti a roma vezetők közötti együttműködések kialakítását, a tapasztalatok és jó gyakorlatok megosztását.
A Máltai Szeretetszolgálat alapvető küldetésnek tekinti a hátrányos, illetve halmozottan hátrányos helyzetű társadalmi csoportok felzárkózásának elősegítését
GALÉRIA
A program képekben
Globális szolidaritás
A Magyar Máltai Szeretetszoláglatnál hiszünk abban, hogy minden élet értékes és mindenkit megilletnek az emberhez méltó életfeltételek. Célunk ezért, hogy a legtávolabbi területeken élők segélykiáltását is meg-halljuk, fájdalmaikat a rendelkezésre álló eszközökkel enyhítsük. Elsősorban a Kárpát-medencében, Afriká-ban és a Közel-Keleten.
Szakmai kérdések esetén
Kérjük, újságírói vagy más szakmai kérdés esetén forduljanak bizalommal a Szeretetszolgálat nemzetközi kapcsolatok vezetőjéhez a solymari.daniel@maltai.hu e-mail címen keresztül.
A Szeretetszolgálat nemzetközi munkájának éves beszámolóit a Tudástárban találják meg.
Kérjük, segítse erőfeszítéseinket
Ha munkánkkal egyetért és segíteni tudná programjainkat, az alábbi honlapon keresztül juttathatja el támogatását hozzánk.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület éves beszámolóit ezen az oldalon olvashatja
Az adatkezelésünkre vonatkozó információkat pedig itt ismerheti meg.
Országos központ
Nemzetközi kapcsolatok
1011. Budapest, Bem rakpart 28.
Tel.: +36-1-391-4700
Fax: +36-1-391-4728
E-mail: nemzetkozi@maltai.hu