HÁTTÉR
2010-ben az úgynevezett arab tavasz háborús, forradalmi, változásokat hozó eseményei láncreakciót váltottak ki az arab világ számos országában. Részben annak hatására 2011–2012-ben, Homsz városában tartott tüntetéssorozatból indulva polgárháború tört ki Szíriában, amely bár lényegesen kisebb intenzitással, de napjainkban is zajlik.
A háború 2017-ig 16 milliárd USD kiesést okozott a mezőgazdaságban. 2020-ra pedig több mint 12,4 millió ember élelmiszerbiztonsága került válságba – 5,4 millióval több, mint a 2019-ben – félmillió gyermek pedig krónikusan alultáplált. A jelentős károk ellenére az agrárszektor továbbra is fontos szerepet játszik az ország gazdaságában: Szíria GDP-jének több mint negyedét adja, és 6,7 millió vidéken élő szíriai számára jelent kritikus biztonsági hálót.
A fennálló helyzet javítása érdekében a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Szíria déli részén, Bosra, Houran és Jabal Al-Arab görög melkita egyházmegyében egy 300 hektáron (3000 dunum) megvalósuló mezőgazdasági és állattenyésztési projektet kezdeményezett, melynek célja az egyházmegye fejlesztése, a megélhetés javítása, ami a keresztények jelenlétének konszolidálásához is hozzájárul a térségben.
PROGRAMADATOK
IDŐTARTAM
2021-2023
TÁMOGATÓK
Hungary Helps Ügynökség
PARTNEREK
Bosra, Houran és Jabal Al-Arab görög melkita egyházmegye
KÖLTSÉGVETÉS
350 000 000 Ft
CÉLJAINK
Bosra, Houran és Jabal Al-Arab görög melkita egyházmegye a háború során sokat szenvedett a terrorizmustól, emberrablástól és elvándorlástól, így rengeteg embert – jellemzően fiatalt veszített. Az egyházmegyében a családok jelentős hányada a szegénységi küszöb alatt él, a havi kerestük nem haladja meg a 25 dollárt, ami az egy hétre elegendő megélhetést sem biztosítja.
A helyzet javítása érdekében a térségben 300 hektáron megvalósuló mezőgazdasági program növénytermesztési ás állattenyésztési elemeket is tartalmaz, melynek célja az egyházmegye fejlesztése, a megélhetés javítása, ami a keresztények jelenlétének konszolidálásához is hozzájárul a térségben.
HOGYAN SEGÍTÜNK
A program keretében művelésbe vont terület egy részén növénytermesztés fog zajlani: borsot, fokhagymát, árpát, burgonyát, paprikát, kukoricát, uborkát termesztenek rajta. A földterület öntözése érdekében 5 kút és 4 víztározó tó kerül kialakításra. A szivattyúk üzemeltetéséhez, a vízkitermeléshez szükséges energiát napelemek biztosítják.
A mezőgazdasági program másik pillére az állattenyésztés, amihez istállók épülnek, a kezdetben 10 tehénből, 35 borjúból és 100 bárányból álló állomány megfelelő tartásához.
GALÉRIA
A program képekben
Globális szolidaritás
A Magyar Máltai Szeretetszoláglatnál hiszünk abban, hogy minden élet értékes és mindenkit megilletnek az emberhez méltó életfeltételek. Célunk ezért, hogy a legtávolabbi területeken élők segélykiáltását is meg-halljuk, fájdalmaikat a rendelkezésre álló eszközökkel enyhítsük. Elsősorban a Kárpát-medencében, Afriká-ban és a Közel-Keleten.
Szakmai kérdések esetén
Kérjük, újságírói vagy más szakmai kérdés esetén forduljanak bizalommal a Szeretetszolgálat nemzetközi kapcsolatok vezetőjéhez a solymari.daniel@maltai.hu e-mail címen keresztül.
A Szeretetszolgálat nemzetközi munkájának éves beszámolóit a Tudástárban találják meg.
Kérjük, segítse erőfeszítéseinket
Ha munkánkkal egyetért és segíteni tudná programjainkat, az alábbi honlapon keresztül juttathatja el támogatását hozzánk.
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesület éves beszámolóit ezen az oldalon olvashatja
Az adatkezelésünkre vonatkozó információkat pedig itt ismerheti meg.
Országos központ
Nemzetközi kapcsolatok
1011. Budapest, Bem rakpart 28.
Tel.: +36-1-391-4700
Fax: +36-1-391-4728
E-mail: nemzetkozi@maltai.hu