HÁTTÉR
Az Észak-Amerikában élő magyarok a 18. századtól (Haraszthy Ágostontól, a kaliforniai szőlőtermesztés és borászat megalapítójától) kezdve fontos részét képezik a Egyesült Államok mindennapjainak, fejlődésének. A magyar szabadságharcot követő emigráció majd az 1956-os magyarság szervesült az amerikai életbe, többen fontos hozzájárulói, alakítói lettek az ,,amerikai álomnak.”
Az amerikai magyar diaszpóra új otthonra talált itt. Magyar gyökereik, hagyományuk ápolása mellett aktív szereplői közösségeiknek Washingtontól Los Angelesig. A minnesotai magyarok e gazdag történet különösen vitális tagjai. Az általuk alapított non-profit szervezet küldetése egy újszerű párbeszéd és együttműködés megteremtése az amerikai-magyar kulturális és üzleti kapcsolatok előmozdítása terén, amely törekvés a határon túli magyarság érdekeire is kiterjed.
A kulturális és szakmai programok támogatása mellett a humanitárius kezdeményezéseket is fontosnak tartják. Ennek részeként 2016 óta a szervezet és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat weCARE elnevezésű orvosi eszközprogramja, együttműködése is.
MIÉRT ITT SEGÍTÜNK?
A weCARE orvosi eszközprogram, elsősorban a kárpát-medencei, magyarországi nézőpontból határontúli, szórványközösségekben dolgozó magyar orvosok és betegek részére gyűjtött és juttat el egészségügyi és orvosi eszközöket. A termékek összegyűjtését, átválogatását, szállításra való előkészítését és az azzal kapcsolatos logisztikai, szervezési és adminisztráció feladatokat a minnesotai magyarok közössége végzi. A Magyarországra történő szállítást követően a szétosztást, koordinációt pedig a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkatársai bonyolítják le.