Vízügyi és higiéniás fejlesztés Ugandában

HÁTTÉR

Programunkban Kampala, Kironde Zóna elnevezésű halmozottan hátrányos helyzetű nyomortelepén kívántunk komplex higiéniai fejlesztéseket megvalósítani. A telep állapota és az itt élők életkörülményei még helyi mércével mérve is rendkívülinek mondható: a helyi lakosság alapvető higiénés szükségleteit sem tudja elvégezni, ugyanis a telepen nincs csatornarendszer, a biológiai hulladék folyamatos fertőzésveszélyt teremt – amely különösképpen a gyerekekre nézve kockázatos.

Ezen kívül az élet egyik alapvető feltétele, a tiszta ivóvíz sem állt a közösség részére elérhető közelségben, ugyanis a telepen nincs vízhálózat. A helyzetet csak tovább nehezítette, hogy a vízművektől lopott ivóvizet kartelekbe tömörült illegális csoportok árulják újra.

PROGRAMADATOK

IDŐTARTAM

2013-2014

TÁMOGATÓK

Magyarország Külügyminisztériuma

PARTNEREK

SSWARS, UWASNET

KÖLTSÉGVETÉS

15 000 000 Ft

CÉLJAINK

Programunkban olyan eszközöket kívánunk létrehozni, amely maximálisan a helyi közösség érdekeit szolgálva kínál komplex higiéniai szolgáltatásokat az itt élőknek, különös tekintettel a legveszélyeztetettebbeknek: a gyermekeknek, anyáknak és időseknek. Hatását tekintve a nyomortelep több ezer lakója számára nyújt elérhető tiszta vízvételi, szanitációs és más háztartási lehetőséget. Továbbá a biológiai hulladék elvezetésével pedig a központ – az itt élők életkörülményeinek és egészségi állapotának direkt javítása mellett – nagymértékben hozzájárul a terület ökológiai fertőzöttségének csökkentéséhez.

HOGYAN SEGÍTÜNK

Az elérhető és stabil vízvételi lehetőséget 4 darab egyenként 2500 literes cement esővízgyűjtő tartály biztosítja a közösség számára. Ezen felül 2 úgynevezett biolatrinát építünk, vízöblítéses vécével, szennyvízelvezető csatornával és anaerob lebontású biogáznyerő és feldolgozó egységgel.

A program ezen kívül oktatóelemeket is tartalmaz a helyi célcsoportok számára, amely során elsajátítják az új technológiát, és megismerik az alapvető higiénés alkalmazását. A központhoz ökológiai hurokrendszerű csatornarendszer is tartozik, így a fejlesztés nagymértékben csökkenti a terület környezeti terheltségét.

A Szeretetszolgálat által az ugandai fővárosban, Kampalában elkezdett fejlesztés a környezeti fenntarthatóság jegyében igyekszik a kenyai szanitációs központokénál is újabb többletet elérni: az aktívház-technológiával épülő kioszkok a kenyai fejlesztésnél ismertetettekhez képest biogáz-hasznosító rendszerrel bővültek. A „száraz toalettekkel” rendelkező létesítményekbe telepített technológia lényege, hogy a szilárd és folyékony hulladékot külön gyűjtő, föld alatti komposztálótartályokban kémiai folyamat játszódik le: az ezek eredményeképpen keletkező gázokat, melyeket a háztartásokba vezetnek, a lakók világításra és főzésre használhatják fel, kiváltva ezzel a rendkívül káros égésterméket előállító kerozint és faszenet. Ez pedig – a kenyai fejlesztésekhez hasonlóan – sokrétű pozitív hatással jár, többek között az egészségügyi állapotok terén.

GALÉRIA

A program képekben

© 2024 All rights reserved! Magyar Máltai Szeretetszolgálat Az Év Honlapja Minőségi Díj 2021Pro bono designed byThe contents, pictorial and written elements published on the website below are the intellectual property and property of the Hungarian Maltese Charity Service and its creators. Their receipt, re-communication, further use for other purposes, without the prior permission and consent of the Hungarian Maltese Charity Service, is unethical and not permitted. This statement is a prohibition statement under the Copyright Act.