Gyógypedagógiai program fogyatékossággal élő gyermekeknek, Bogo Bogo nyomortelepen – Mombasa

HÁTTÉR

Kenya második legnagyobb városában, Mombasában a nyomornegyedek létezése egyidős a településsel. A városi közműveket és megfelelő minőségű szolgáltatásokat nélkülöző negyedből ma kb. 50 található a városban, ahol a lakosság 65%-a kénytelen élni.

Bogo Bogo egy viszonylag fiatal informális telep, ami Mombasa Kibarani nevű városrészében található. A városrész összlakossága 23 000 fő, akik többsége nyomornegyedben él. Bogo Bogo-ban az életszínvonal nagyon alacsony, a lakosok számos kihívással néznek szembe a mindennapokban. A tiszta, egészséges ivóvíz és megfelelő higiénés körülmények hiánya, munkanélküliség és ebből fakadó mélyszegénység a helyi lakosság egészségügyi állapotán is nyomot hagy. A nyomornegyedben kiemelkedően magas a fogyatékossággal élő gyermekek aránya, ami megközelítőleg 200 kiskorút jelent, akik szinte egyáltalán nem férnek hozzá egészségügyi ellátáshoz, megfelelő segítséghez. A gyerekek 24 órás gondozását végző – legtöbbször egyedülálló – anyák kilátástalan helyzetben vannak, mert így nem tudnak munkát vállalni, amiből az esetleges kezeléseket, terápiát finanszírozni lehetne.

PROGRAMADATOK

IDŐTARTAM

2024-2026

TÁMOGATÓK

Order of Malta Donors for Projects – OMDP

PARTNEREK

Maji Na Ufanisi, Mombasa County Government, Association for the Physically Disabled of Kenya, National Council for Persons with Disabilities, Kenya Institute of Special Education

KÖLTSÉGVETÉS

60 000 000 Ft

CÉLJAINK

A projekt célja a magyar gyógypedagógia tudás becsatornázásával az érintett családok megsegítése, gyógypedagógiai fejlesztéssel és terápiával a gyerekek életminőségének javítása, társadalmi és oktatási integrációjukat elősegítése.

HOGYAN SEGÍTÜNK

A program széleskörű szakmai együttműködés keretében valósul meg, ami magyar szakemberek mellett a helyi, kenyai egészségügyi, gyógypedagógiai szereplőket is magában foglalja. Komplex képzési, közösségfejlesztési munka révén olyan helyi tudást kívánunk létrehozni, ami hosszú távon képes az érintett családok mellett a fogyatékossággal élő felnőtteknek is segítséget nyújtani. Megismertetjük őket a helyi ellátórendszerrel és kapcsolódó érdekvédelmi szervezetekkel. Ösztönözzük önsegítő csoportok kialakítását, ami a szülők tehermentesítését, így munkavállalásukat igyekszik elősegíteni. Egyéni terápiát dolgozunk ki a programban szereplő 72 gyerek állapotának szinten tartása, javítása érdekében. Az oktatási integráció megvalósítása érdekében a nyomornegyedben működő, magánkezdeményezésre alakult New Hope (Új Remény) általános iskolát akadálymentesítjük, tanári karát pedig szakmailag felkészítjük speciális igényű gyermekek fogadására. Kapcsolódó adománygyűjtő kampányunkból pedig a gyermekek gyógyászati segédeszköz-szükségletét igyekszünk fedezni.

GALÉRIA

A program képekben

© 2025 Minden jog fenntartva! Magyar Máltai Szeretetszolgálat Az Év Honlapja Minőségi Díj 2021Az oldalt pro bono készítetteAz honlapon közölt tartalmak, képi és írásos elemek a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és azok készítőinek szellemi termékei és tulajdonát képezik. Átvetelük, újra közlésük, további felhasználásuk egyéb célokra, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat előzetes engedélye, hozzájárulása nélkül etikátlan és nem megengedett. Ez a nyilatkozat a szerzői jogról szóló törvényben foglaltak szerint tiltó nyilatkozatnak minősül. A 2017. évi LXXVI. törvény alapján a Magyar Máltai Szeretetszolgálat külföldről támogatott szervezetnek minősül.